Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Unit |
| Starter Type | Electronic |
| Rated Voltage | 415 V |
| Motor Power | UP TO 7.5 HP |
| Motor Phase | Three Phase |
| Current Rating | 18 A |
| Material | ABS PVC |
| Application | Blower, Lathe Machine, Crusher, Compressor, Mixer, Pump, Fan, Conveyor, General Motor |
| Voltage | 415 V |
| Phase | 3 |
| Warranty | 1 year |
| Brand | Skylet |
| Usage/Application | Motor Starter |
| Enclosure | IP54 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Control Voltage | 415 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 415 V |
| Current | 20 amp |
| Brand | Skylet |
| Material | Metal |
| Surface Finish | Color Coated |
| Usage | As a Three Phase motors starter |
| Frequnecy | 50 Hz |
| Model | STS+LLC |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Rated Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Starter Type | DOL Auto |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Enclosure Type | Sheet Metal |
| Usage/Application | Motor Starter |
| Material | Sheet Metal |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Rating (kW) | UP TO 7.5 HP |
| IP Rating | IP20 |
| Application | Machine Tool, Blower, Compressor, Borewell, Conveyor, Industrial Plant, Pump |
| Brand | SKYLET |
| Operating Frequency | 50 Hz |
Additional Information: