Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Relay Type | Single Phase Preventer |
| Operating Mode | Manual |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Supply Voltage | 415 V |
| Usage/Application | Electrical Panels |
| Type | Voltage Relays |
| Display Type | LED |
| Input Voltage | 415 v |
| Contact Form | SPDT |
| Usage | Motors, Submersible Pumps, Electrical Panels |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Product Code | SPPHC |
| Model Number | SPP-HC, SPP-HC |
| Frequency | 50 Hz |
| Coil Voltage | 415 v |
| Coil Resistance | 200 ohm |
| Auto Restart | No |
| Power | 415 |
| Coil Type | Non Latching |
| Brand | Skylet |
| Voltage | 415 V 5% AC |
| Weight | 250 g |
| Size | 112 x 67 x 47 mm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Relay Type | Single Phase Preventer |
| Operating Mode | Manual |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Supply Voltage | 415 V |
| Display Type | Analog |
| Contact Form | COM-NO |
| Input Voltage | 415 v |
| Usage | Electrical Panels, Submersible Pumps, Motors |
| Product Code | SPP |
| Frequency | 50 Hz |
| Coil Voltage | 12 v |
| Coil Resistance | 200 ohm |
| Auto Restart | Yes |
| Power | 415 V 5% AC |
| Material | ABS |
| Size | 112 x 67 x 47 mm |
| Brand | Skylet |
| Phase | 1 |
| Weight | 250 g |
Additional Information: