Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Protector Type | Over Under Voltage |
| Current Rating | 6 A |
| Input Voltage | 230 V |
| Mounting Type | Plug In |
| No.of Poles | 1P+N |
| Load Capacity | 6A |
| Cut Off Time | <1 sec |
| Material | Plastic |
| Discharge Current | 6A |
| Highest Voltage Potection | 240V |
| Model Name/Number | OVP |
| Frequency | 50HZ |
| Usage/Application | APABX,CCTV,FREEZ |
| Usage | Refrigerator, TV |
| Display Type | LED Display |
| Warranty | 6 Months |
| Brand | Skylet |
| System Voltage | 230 V +-20% 50 Hz |
| Output Contact Rating | 10 Amp |
| Starting Om Time Delay | 20 sec.(approx) |
Additional Information: