Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Timer Mode | Off Delay |
| Time Range | 0.1–60 s |
| Cutout Size | PANEL MOUNT |
| Type | Analog |
| Display Type | Analog |
| Output Contact | 1 C/O |
| Usage/Application | STAR DELTA PANEL |
| Model Name/Number | EPT-100 |
| Rated Voltage | 230 - 415 V |
| Model Number | EPT |
| Timing Capacity | 3-30 SEC |
| Rated Current | 6 A |
| Mounting Type | Wall Mounting Timer |
| Contact Rating | 6 A |
| Automatic Grade | Manual |
| Reset Type | Power On Reset |
| Protection Class | IP54 |
| Material | ABS |
| Color | Blue |
| Phase | 1 |
| Warranty | 6 Month |
| Brand | Skylet |
Additional Information: