Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Protector Type | Over Voltage |
| Input Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Mounting Type | Plug In |
| Load Capacity | 6A |
| Cut Off Time | <1 sec |
| Usage | TV, Refrigerator |
| Display Type | LED Display |
| Warranty | 6 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Protector Type | Over Voltage |
| Input Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Mounting Type | Plug In |
| Load Capacity | 16A |
| Cut Off Time | <1 sec |
| Usage | Pump, AC |
| Display Type | LED Display |
| Warranty | 6 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Programming Type | Digital |
| Mounting | Plug In |
| Supply Voltage | 230V AC |
| Switch Rating | 6A |
| Switch Channels | 1 Channel |
| Backup Reserve | 150 Hour |
| Application | Garden Light, Street Light |
| Protection Class | IP20 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Programming Type | Digital |
| Mounting | Plug In |
| Supply Voltage | 230V AC |
| Switch Rating | 16A |
| Switch Channels | 1 Channel |
| Backup Reserve | 150 Hour |
| Application | Street Light, Motor Control, Lighting, Pump Control |
| Protection Class | IP20 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Motor Power | 11 kW |
| Rated Voltage | 415 V |
| Starter Type | Star Delta |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Enclosure Type | Sheet Metal |
| Control Supply | 230 V AC |
| Application | Crusher, Blower, Compressor, Pump, Conveyor |
| Ambient Temp | 45 Deg C |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Mounting Type | Panel |
| Control Mode | Automatic |
| Phase | 3 |
| Brand | SKYLET |
| Voltage | 415 V |
| Current | 40 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature Range | 0-50 degree c |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase Usage | Three Phase |
| Supply Voltage | 415 V AC |
| Protection Function | Over Voltage, Phase Unbalance, PHASE CORRECTION, Phase Sequence, Phase Failure, Under Voltage |
| Mounting Type | Base Mount |
| Output Contact | 3 C/O |
| Trip Delay | 0.1-1 s |
| Contact Rating | 10 A |
| Protection Degree | IP40 |
| Country Of Origin | India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Operation Type | Automatic |
| Enclosure Type | Wall Mount Box |
| Brand | SKYLET |
| Voltage | 415 V |
| Current | 18 A |
| Material | Sheet Metal |
| Supply Voltage Range | 360-480 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Frequency | 50 Hz |
| Correction Type | Phase Sequence |
| Phase | 3 |
Additional Information: